Kreditas/Paskola

Greitasis kreditas: ar visada skolinama atsakingai?

picjumbo.com_HNCK4011

Vis dažniau ir dažniau kalbama apie greituosius kreditus viešoje erdvėje. Tiesa, ne visa informacija nuteikia teigiamai. Turbūt daug kam teko pastebėti, kad nuolat eskaluojama tematika – besiskolinančio žmogaus atsakomybės bei saiko trūkumas, tačiau kaip dažnai kalbama apie skolinančių bendrovių pareigas?

Įmonei, teikiančiai greituosius vartojimo kreditus, be abejonės, kiekvienas naujas klientas neša tam tikrą pelną, tad nepatyrę, nauji skolintojai kartais neapdairiai, „lengva ranka“ dalina pinigų sumas, kurių grąžinti žmonės nebūna pajėgūs. Kad suinteresuotos pusės liktų patenkintos, mūsų valstybėje galioja Vartojimo kredito įstatymo įgyvendinamieji Vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatai, kurių laikytis privalo kiekvienas paskolos ar kredito teikėjas.

Pagal šiuos nuostatus skolintojas privalo įvertinti visus veiksnius, kurie gali turėti įtakos kliento mokumui, tai yra, ar jis gauna pastovias pajamas, ar turi įsiskolinimų, įsitikinti, kad paskolinta pinigų suma bus vienu, ar kitu būdu grąžinta.

Todėl renkantis skolintoją, galite nustatyti jo patikimumą, pagal skolininkui keliamus reikalavimus. Tai gali būti Jūsų mokumą patvirtinantys dokumentai, nekilnojamasis turtas, kurį įkeitus gausite reikiamą pinigų sumą.

Įmonei, kuri nesilaiko numatytų nuostatų, yra taikomos atitinkamos sankcijos – tai reiškia, kad jei paskola ar vartojamasis kreditas buvo suteiktas neatsakingai, bendrovė ne tik privalės sumokėti paskirtą baudą, bet ir atlyginti nuostolius nukentėjusiam klientui.

Visai neseniai buvo užfiksuoti pažeidimai ir gerai žinomo skolintojo veikloje, tad mirksinčios reklamos toli gražu nėra tinkamas rodiklis vertinant panašių įmonių patikimumą. Minėta įmonė pripažino savo kaltę, atlygino žalą ir sumokėjo skirtą baudą. Tačiau situacija tokia, iš kurios verta pasimokyti kiekvienam – atsakomybė tenka abiems susitarimo pusėms.

Patariame atsargiau vertinti skolintojus, kurie siūlo pinigus pervesti vos per kelias minutes (pavyzdžiui, kai vartojamasis kreditas teikiamas internetu), juk informaciją, kurią suteikiate kredito įmonei patikrinti reikia kiek daugiau laiko, o pasirašydamas sutartį sutinkate su visais Jums, kaip skolininkui, keliamais reikalavimais. Paprastas neapsižiūrėjimas, gali Jums kainuoti ne tik didžiules palūkanas, bet ir papildomas neigiamas emocijas.

Apie kreditą įkeičiant turtą skaitykite čia

Taip pat skaitykite
Lietuviai vis rečiau renkasi greituosius kreditus