Valiuta

Eurui pusė metų: kokios Lietuvos gyventojų nuotaikos?

euras gyventoju nuotaikos

Jau praėjo kiek daugiau nei pusė metų, kai mūsų šalyje buvo įvesta nauja valiuta. Tai buvo didžiulis iššūkis, tad ar sėkmingai su juo susitvarkėme, o gal vis dar bandome susitvarkyti?

Pranešimai spaudai ir oficialios prognozės, dažnai paprastam žmogui nieko nesako, tačiau jis geriausiai jaučia vykstančias finansines permainas.

UAB „Kredito garantas“ paklausė savo klientų, kokius pasikeitimus jie pajuto, įvedus naują valiutą – Eurą.

Aušrinė, 25 m., Klaipėda:

„Labai didelių pokyčių nepajutau, tiesiog teko konvertuoti visas sumas – kurias išleidžiu ir gaunu. Dar dabar, praėjus pusei metų tyliai sau pasiskaičiuoju, kiek čia bus litais… Bet viskas įvyko labai natūraliai, jokio šoko nebuvo, tik pabodo didžiulės eilės žmonių, kurie skubėjo išleisti paskutinius litus“.

Jonas, 30 m., Kaunas:

„Jautėme didelį spaudimą iš aplinkinių, kuo greičiau įsigyti būstą – panika tiesiog tvyrojo ore. Tad gruodį jau įsikraustėme į nuosavą namą, tačiau dabar pažvelgus į visą įvykių seką, atrodo, kad skubėti nebuvo būtina. Tiesa, sprendimo nesigailime – juk galiausiai turime svajonių namą. Palūkanos išliko tokios pat, tad kažkokio didelio  pokyčio nepajutome, gal tik natūralų pasimetimą metų pradžioje“.

Valerija, 54 m., Klaipėda:

„Man euras kol kas neatnešė nieko gero. Kainos parduotuvėse pakilo, o atlyginimas liko toks pats. Gerai, kad bent jau kredito bendrovės išlaikė savo pasižadėjimus ir nekėlė palūkanų  normos, mat vis dar moku už paimtą paskolą“.

Jurgita, 27m., Vilnius:

„Man smagu pagaliau jaustis tikra europiete, o ir vykstant į kitas ES šalis nebereikia keisti pinigų. Žiūriu į šį laikotarpį ypač teigiamai, manau ekonominė situacija tik gerės“.

Marija, 26 m., Kaunas:

„Man pasijuto pokyčiai, kai turėjau grąžinti įsiskolinimus vienai greitojo kredito bendrovei. Ji pamažu ėmė keisti sąlygas, nežymiai, tačiau padidėjo įmokos. Tada nusprendžiau refinansuoti paskolas – tada supratau, kad tik bevardžiai ir nežinomi skolintojai elgiasi taip nesąžiningai“.

Saulius, 60 m., Vilnius:

„Euras man niekada neatrodė gera mintis, bet pamažu priprantu prie išaugusių kainų, kitaip pradėjau vertinti pinigus, atidžiau žiūriu, kiek išleidžiu. Vaikai sako, kad jiems gerai – ką gi gerai ir man, svarbu, kad išliktų stabili ekonominė padėtis ir nereikėtų vykti uždarbiauti į užsienį“.

Kaip euras paveikė Jūsų gyvenimą?