Naudinga

Išlaidų planavimas: „Vakarų kredito“ patarimai

shutterstock_156649556

Ne visada pakanka gauti dideles pajamas, kad finansinė padėtis būtų stabili. Protingai su savo pinigais elgtis privalo kiekvienas, antraip susitikimas su „juoda diena“ gali ateiti labai netikėtai. Kaip suprasti, kad vertėtų atsakingiau pažvelgti į savo išlaidų planavimo sistemą? Jei nuolat jauti pinigų stygių, gyveni „nuo algos iki algos“, o asmeniniams poreikiams nebeužtenka, „Vakarų kreditas“ pataria, kaip suplanuoti savo išlaidas.

  1. Numatykite ne tik esamus, bet ir netolimos ateities poreikius. Tai bene pagrindinė finansų valdymo taisyklė. Gerai apsvarstykite pirmiausia būsimus poreikius, o ne norus, to ko gali prireikti po savaitės, mėnesio ar net metų.
  2. Turėkite santaupų nenumatytiems atvejams. Pasistenkite, kiekvieną kartą gavus pajamų, tam tikrą pinigų sumą skirti santaupoms – net visai nedaug pinigų gali pagelbėti keblioje situacijoje.
  3. Saugokite sukauptą turtą. Norėtųsi, kad „laikyti pinigus kojinėje“ būtų jau seniai atgyvenęs įprotis. Tačiau daugelis, ypač vyresnio amžiaus žmonių, laikydami santaupas savo buitinėje aplinkoje, lengvai jų netenka. Jei jau renkatės namus saugoti santaupas, atsakingai pasirinkite tam tinkamą vietą.
  4. Pasistenkite vengti įsisikolinimų, arba bent jau sumažinkite jų kiekį. Paplitus greitųjų kreditų madai, lietuviai įklimpo į skolas, tačiau jas sumažinti galima labai paprastai – pasirenkant refinansavimo paslaugą. Tokiu būdu mokėsite mažesnes palūkanas, prailginsite skolos grąžinimo terminą.
  5. Nenumatytoms išlaidoms pasilikite tokią sumą, kurios Jums reikėtų išgyventi mėnesį. Tačiau šis laikotarpis taip pat priklauso nuo daugelio faktorių. Jei šeimoje yra tik vienas pastovių pajamų šaltinis, patartina turėti pusės metų, metų atlyginimą.
  6. Susidarykite išlaidų planą. Turint biudžetą galėsite paprasčiau kontroliuoti savo išlaidas – žinosite, ką galite sau leisti, o ko ne. Patartina išlaidas tiesiog susigrupuoti: būsto išlaidos, transporto išlaidos, kiti mokesčiai (pvz. Internetas), paskolos ir, žinoma, santaupos.

Turbūt nereikia priminti, kad būtina apgalvoti kiekvieną didesnį pirkinį – ar tai Jums reikalinga, ar galite šias išlaidas atidėti vėlesniam laikui. Taip pat, atsiradus būtinoms, didesnėms išlaidoms, apsvarstykite galimybę paimti paskolą, įkeičiant nekilnojamąjį turtą. Daugiau apie šią galimybę skaitykite čia

Taip pat skaitykite
Paskolos refinansavimas: geras būdas stabilizuoti išlaidas