Ekonomikos naujienos Kreditas/Paskola

Lietuviai vis rečiau renkasi greituosius kreditus

vakaru kreditas

Ne paslaptis, kad greitieji kreditai užsidirbo prastą vardą. Ne tik dėl besiskolinančių nuovokos stygiaus, bet ir dėl įmonių neatsakingo požiūrio, leidžiančio skolinti visiems, nepriklausomai nuo finansinės padėties ir galimybių grąžinti pasiskolintą sumą.

Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos duomenimis, gyventojai vis rečiau į greitųjų kreditų bendroves kreipiasi norėdami pasiskolinti nedideles sumas.Tais pačiais duomenimis tokių kreditų teikimo procentas (įmonių, kurios priklauso LSVKA) sumažėjo bene 18% palyginus su praėjusiais metais. Nežinia, kas lėmė tokius pasikeitimus – padidėjęs lietuvių sąmoningumas, ar sugriežtėjęs šių institucijų veiklos reguliavimas, tačiau akivaizdu, kad pamažu kylame iš greitųjų kreditų iškastos duobės.

Vis dažniau imamos paskolos sumos būna didesnės, gražinimo laikotarpis ilgesnis, renkamasi paskolas įkeičiant nekilnojamąjį turtą, taip pat išpopuliarėjo refinansavimo paslauga – kai imama paskola kitiems įsiskolinimams gražinti. Taip gaunama žemesnė palūkanų norma, lankstesnis mokėjimo grafikas.

Išaugusi didesnių kreditų ilgesniam laikotarpiui paklausa, rodo, kad dažniau galvojama apie didesnius pirkinius, pasitikint būsto ar vartojamąsias paskolas teikiančiomis bendrovėmis. Tokio tipo paskoloms reikalingas tam tikras garantas, išsami informacija apie besiskolinančio galimybes grąžinti pinigus, todėl visas procesas vyksta daug atsakingiau. Klientas gauna kiek daugiau laiko apsvarstyti savo situaciją, mat dažniausiai, sandėris nėra sudaromas akimirksniu  – pavyzdžiui, įkeičiant turtą, reikalingas jo vertinimas ir panašiai. Tas laikotarpis tarp paraiškos pateikimo ir paskolos gavimo, gali padėti galutinai apsispręsti, ar kreditas Jums reikalingas.

Renkantis paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu, garantuojamas užtikrintumas abiems sandorio pusėms. Kreditorius gauna užstatą, taip užtikrinant pinigų grąžinimą ir savo patikimumą, skolininkas gauna žemas palūkanas, jam patogų mokėjimo grafiką (subalansuojamos pastovios išlaidos). Net ištikus netikėtoms aplinkybėms, kai paskolos gavėjas nesugeba grąžinti pinigų, pardavęs nekilnojamąjį turtą ir grąžinęs nustatytą sumą, jis galės, už likusią sumą, sėkmingai toliau kurti gyvenimą.

Labai svarbu aiškiai suvokti savo galimybes, skolintis tokią sumą, kuri būtų pakankama poreikiams patenkinti, tačiau būtumėte pajėgūs padengti įmokas kas mėnesį. Nepasiduokite mirksinčioms reklamoms, o atidžiai, skirdami tam laiko išsirinkite patikimą skolintoją. Jei neskubėsite ir gerai apgalvosite kiekvieną žingsnį, tapsite naudingo sandorio dalimi.

Taip pat skaitykite
Greitasis kreditas: ar visada skolinama atsakingai?